Co sprawia, że kawa z rzemieślniczej palarni smakuje lepiej

Co sprawia, że kawa z rzemieślniczej palarni smakuje lepiej?

Owoce kawowca swoich pierwszych amatorów znalazły jeszcze przed naszą erą, kiedy to jedzono je po ugotowaniu, doprawiając solą. Zanim odkryto ich działanie i najlepszą metodę prażenia, minęło trochę czasu. Obecnie wiedza o kawie oraz jej wpływie na ludzki organizm jest już na tyle rozległa, że nie brakuje osób, które decydują się poświęcić jej całą swoją uwagę. Właśnie takich pasjonatów można znaleźć w BeMyBean. Dziś opowiemy Ci o tym, dlaczego kawa wypalana w naszej palarni pozostawia inne ziarna daleko w tyle.

Nasza palarnia kawy to najlepsze miejsce dla ziaren, sprowadzonych z daleka

Zapewne zastanawiasz się, jaką drogę muszą przebyć ziarna kawy, zanim otrzymany z nich napar trafi do Twojej ulubionej filiżanki. Spieszymy z odpowiedzią! Pierwszym krokiem jest ich ręczny zbiór, który odbywa się na plantacji. Dostępne u nas kawy ziarniste pochodzą m. in. z Etiopii, Brazylii, Peru i Gwatemali. Tam po odpowiedniej obróbce są bezpiecznie pakowane w specjalne worki, a następnie transportowane w surowej postaci. Sprowadzamy wyłącznie wysokojakościowe ziarna, gdyż tylko one pozwalają nam w pełni korzystać z możliwości, jakie dają nowoczesne techniki palenia.

Nasza palarnia kawy dysponuje specjalistycznymi piecami, w których ziarna są równomiernie wypalane. A ponieważ arabiki jakości speciality zawierają rozmaite aromaty, procesy zachodzące w nich podczas palenia są niezwykle złożone. W skrócie, należy wypalić je w taki sposób, aby uzyskać pożądany efekt. Może to być np. zmniejszenie kwasowości i osiągnięcie zakładanego poziomu słodyczy, . Wyapalając kawę operujemy między innymi takimi zmiennymi jak prędkość obrotów bębna, temperatura zasypu i zrzutu ziarna, przepływ powietrza przez bęben, moc palnika

W zależności od profilu sensorycznego kawy, traktuje się ją w inny sposób – podkreślając aromaty, na których wydobyciu najbardziej nam zależy. Proces wypalania ziaren trwa od kilku do kilkunastu, zazwyczaj 7 do 13 minut. Profil palenia dopracowujemy dla każdej kawy z osobna, ponieważ każda kawa jest inna pod względem gęstości ziaren, wysokości uprawy czy wielkości ziaren. Nawet tak niewielkie różnice jak 1*C czy 10s czasu palenia mogą w wyczuwalny sposób wpłynąć na smak i aromat kawy. W rzemieślniczej palarni BeMyBean palimy ziarna niewielkimi seriami, aby mieć pewność, że nasza kawa zawsze będzie świeża.

Kawa z palarni to produkt wysokiej jakości, zapewniający bogate doznania smakowe

Jak to możliwe, że ciemne ziarna zakupione w supermarkecie po zaparzeniu szczypią w język, pozostawiając w ustach posmak goryczki, podczas gdy kawa z palarni zaskakuje przyjemnym smakiem, niosącym ze sobą wielopoziomowe doznania? Sekret tkwi w jakości ziaren i sposobie ich wypalenia. Te dostępne w większości sklepów zazwyczaj są palone zbyt ciemno. Ma to na celu zamaskowanie licznych niedoskonałości, które… znikają na tle przytłaczającej goryczy. Dobra palarnia kawy zajmuje się wypalaniem ziaren nie po to, by je spalić, ale by osiągnąć idealny balans między jej słodyczą i kwasowością. Jeśli więc masz ochotę na esencjonalny napar intensywny w smaku, czy też delikatny i aromatyczny, spróbuj kawy z naszej palarni. Jeśli masz problem z wyborem, napisz do nas, pomożemy. Potem już tylko zmiel ziarna tuż przed zaparzeniem i rozsmakuj się w napoju, którego aromat zabierze Cię w podróż po najodleglejszych zakątkach świata.