Jak zarazić znajomych pasją do kawy

Jak zarazić znajomych pasją do kawy, czyli świeżo palony pomysł na prezent

Statystycznie rzecz biorąc, niemal połowa Polaków nie jest w stanie wyobrazić sobie poranka bez wypicia filiżanki kawy. Co ciekawe, druga porcja aromatycznego naparu trafia do ich ust już kilka godzin później. Coraz częściej rezygnujemy z picia kawy w samotności, na rzecz delektowania się nią wraz z przyjaciółmi lub rodziną. Z przyrządzania naparu czynimy rytuał, Warto więc zgłębiać tajniki kawy, a także szerzyć kulturę jej picia. Dlaczego świeżo palone ziarna to znakomity pomysł na upominek dla kogoś bliskiego? Przekonaj się!

Co nieco dla wielbicieli kawy i dla tych, którzy… jej nie piją

Z kawą jest tak, że albo się ją uwielbia albo jeszcze nie miało się okazji spróbować tej odpowiedniej. Kawa ziarnista wypalana w rzemieślniczych palarniach smakuje zupełnie inaczej niż ta, dostępna w dyskontach. Cechuje ją wysoka jakość, staranna obróbka oraz wypalanie w sposób, wydobywający z ziaren wszystko, co najlepsze. Kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym na smak i aromat kawy, jest czas. Ten, który minął od zbioru owoców kawowca, wypalenia ziaren oraz od momentu ich zmielenia. Kawa parzona ze świeżo palonych ziaren zmielonych tuż przed przystąpieniem do przygotowania naparu, smakuje zupełnie inaczej. Nieporównywalnie lepiej od tej, parzonej ze zwietrzałych, zbyt mocno wypalonych ziaren, których należy unikać. Zdarza się bowiem, że po spróbowaniu takiej kompozycji całkowicie rezygnujemy z picia kawy, a tym samym nieświadomie odmawiamy sobie wyjątkowej przyjemności!

Chcąc napić się dobrej, przepełnionej aromatami kawy, należy sięgnąć po ziarna jakości speciality. Takie jak te, oferowane przez nasz sklep z kawą BeMyBean. Przygotowaliśmy zróżnicowany asortyment, który trafi w gust każdego miłośnika kawy oraz rozkocha w sobie osoby, które jeszcze do niedawna za kawą nie przepadały.

Jako profesjonalny sklep z kawą, przygotowaliśmy kawy idealne

Znakomite na co dzień i od święta. Na prezent dla kogoś szczególnego, jak też dla siebie. Kawa ziarnista pierwszorzędnej jakości to nasza specjalność, dlatego jeśli masz ochotę sprawić komuś radość, jej zakup będzie strzałem w dziesiątkę! Szukając kawy najlepszej gatunkowo, zwróć uwagę na ziarna z Brazylii. Boogie Bean o czekoladowym profilu sensorycznym fascynuje delikatną goryczką, harmonizującą ze słodyczą i delikatną kwasowością. To rewelacyjny pomysł na prezent dla osoby, która nie wyobraża sobie kawy bez dodatku mleka. Równie interesujące będzie espresso z Funky Bean dostarczające płynnej przyjemności, oprawionej owocową słodyczą i kwasowością, pozbawione goryczy. Jeśli natomiast rozglądamy się w poszukiwaniu kawy do metod alternatywnych, dajmy się ponieść fantazji i zamówmy Burundi Rimiro – kawę ziarnistą, która smakuje jak kompot truskawkowy. Nie wierzysz? Sprawdź! kawę o nietuzinkowym profilu sensorycznym: kompot i ciasto, ucierane z truskawkami na pewno mile Cię zaskoczy. Bez wątpienia prezent w postaci takich ziaren zachwyci niejedną osobę. Zwłaszcza taką, która na co dzień odmawia sobie kawy. Zapewniamy, że jej wyobrażenie o tym aromatycznym naparze zmieni się o 180 stopni.

Odwiedź prowadzony przez nas sklep z kawą BeMyBean, złóż zamówienie na świeżo palone ziarna najwyższej jakości i wspólnie szerzmy kulturę picia dobrej kawy!