Ziarna kawy - Be My Bean

Kawa ziarnista na prezent – doskonały upominek na wiele okazji!

Szukając odpowiedniego pomysłu na prezent, warto pomyśleć o klasycznych rozwiązaniach. Mowa tu nie tylko o pysznych czekoladkach czy pięknych kwiatach, ale także o aromatycznej kawie w ziarnach. Każdy miłośnik kawy na pewno ucieszy się, gdy jego oczom ukaże się dobra kawa. Zatem jaka kawa na prezent sprawdzi się najlepiej? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu!

Kawa ziarnista – idealny prezent dla kawosza i nie tylko

Podczas roku nie brakuje nam okazji do tego, aby obdarować swoich bliskich i znajomych prezentami. W ciągu roku kalendarzowego pojawia się wiele sytuacji do świętowania oraz podarowania nawet drobnego upominku. Są to zarówno urodziny, imieniny, parapetówki jak i po prostu prezenty w podziękowaniu. Niejednokrotnie wybór odpowiedniego upominku był dla każdego z nas prawdziwym wyzwaniem. Jeżeli w Twoim otoczeniu posiadasz prawdziwego kawosza, to kawa ziarnista okaże się strzałem w dziesiątkę jako podarunek na wiele okazji. Według ogólnodostępnych statystyk ponad 70% Polaków pije kawę, czy to zaczynając od niej każdy dzień, czy pijąc kilka filiżanek dziennie. Po kawę bardzo chętnie sięgamy nie tylko w domu, ale także w pracy czy na mieście. Kawę pijemy również będąc w gościach. Śmiało można rzec, że kawa ziarnista na prezent sprawdzi się nie tylko w przypadku prawdziwych kawoszy, ale także u każdego, kto lubi ten pobudzający i aromatyczny napój. Kawa w ziarnach to doskonały podarunek nie tylko dla kogoś bliskiego z rodziny, lecz także dla przyjaciół, współpracowników czy naszych partnerów biznesowych. Warto też w miarę możliwości zorientować się, czy osoba, dla której kupujemy kawę na prezent, posiada w swoim domu ekspres do kawy lub młynek do mielenia.

Zalety picia kawy

Regularne picie kawy ma wiele zalet. Wbrew pozorom kawa posiada wiele zdrowotnych właściwości, które skutecznie poprawiają funkcjonowanie organizmu. Przede wszystkim kawa działa terapeutycznie i obniża stres. Sam jej zapach działa na nasz organizm odprężająco, niweluje stres oraz stymuluje pracę mózgu. Oprócz tego kawa działa pobudzająco, poprawia krążenie krwi oraz nasz nastrój. Ma pozytywny wpływ na pracę naczyń krwionośnych oraz pracę serca. Każda wypita przez nas filiżanka kawy podnosi poziom serotoiny i dopaminy w organizmie, czyli substancji odpowiadających za nasze dobre samopoczucie. Jej regularne picie dotlenia komórki, jednak należy mieć na uwadze, aby z ilością kawy nie przesadzać. Ponadto kawa zawiera ogrom dobrze przyswajalnych przeciwutleniaczy. Kofeina posiada duży wpływ na przemianę materii, dlatego picie kawy skutecznie przyśpiesza spalanie tłuszczu i ma pozytywny wpływ na układ trawienny – przyśpiesza ona metabolizm oraz poprawia perystaltykę jelit.

Jak wybrać dobrą kawę ziarnistą?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego warto wybrać kawę ziarnistą zamiast kawy mielonej. Otóż powodów jest kilka. Przede wszystkim kawa w ziarnach to gwarancja zachowania jej wyjątkowego aromatu oraz smaku na długi czas. Kawy mielone zdecydowanie szybciej tracą swój wyrazisty zapach i zmieniają swój smak. Dodatkowo grubość mielenia ziaren musi być dostosowana do sposobu parzenia kawy. Doświadczeni kawosze doskonale wiedzą o tym, że wielkość zmielonej kawy wpływa na jej ostateczne walory smakowe. Z tego powodu wybierając kawę ziarnistą na prezent, możesz mieć pewność, że będzie to idealny prezent dla nawet najbardziej wymagających miłośników tego pobudzającego napoju. Oprócz sposobu parzenia kawy, istotny jest także jej gatunek. Najbardziej popularnymi gatunkami kawy są Robusta oraz Arabica. Kawa Arabica charakteryzuje się szlachetnością oraz najwyższą jakością. Jej uprawa jest niezwykle wymagająca, co przekłada się na jej doskonały smak i aromat. Kawa Robusta to gatunek mniej wymagający, co niestety przekłada się na jej niższą jakość oraz cenę. Wybierając prezent dla kawosza, sięgnij po kawę Arabicę.

Kawa ziarnista to doskonały prezent na wiele okazji. Doskonale sprawdzi się nie tylko w ramach podziękowania, ale także jako prezent na urodziny, imieniny czy każdą inną okazję. Dołącz do niej piękny kubek czy zdobioną, gustowną filiżankę i gotowe!