Gwatemala El Morito – alternatywa

45.00

Słodko i owocowo! Klasyczny natural, w którym znajdziecie słodycz syropu klonowego i kandyzowanego ananasa oraz delikatną kwasowość dojrzałego, żółtego jabłka. Kawa idealna na chłodniejszą porę roku.

Kraj: Gwatemala
Region: Mataquescuintla, Jalapa
Obróbka: Natural
Wysokość upraw: 1700 m n.p.m.
Odmiany: Catuai, Pache San Ramon, Bourbon, Mundo Novo
Profil sensoryczny: Syrop klonowy, jabłko, kandyzowany ananas
Przeznaczenie: alternatywa

Masa netto: 250g

Data palenia: 08.02.2020 r

 

Opis

Na południowy wschód od miasta Gwatemala znajduje się wulkaniczna równina Fraijanes, idealne miejsce do uprawy kawy. Równina rozciąga się przez wiele departamentów, takie jak Gwatemala, Santo Rosa i Jalapa, gdzie znajduje się niewielkie miasto Mataquescuintla. Było ono siedzibą konserwatywnego dowódcy, generała Rafael Carrera, który prowadził bunt przeciwko liberalnemu rządowi w 1838 r., a następnie utworzył i rządził przez 25 lat Republiką Gwatemali.

El Morito to jedna z najlepszych plantacji w Gwatemali, założona w 1994 r. przez Roberto Monterroso, który dostrzegł szczególny potencjał w uprawie kaw wysokiej jakości. Początkowo farma zajmowała powierzchnię 7 ha – obecnie jest to około 670 hektarów, z których większość to naturalny las iglasty i obszar chroniony. Kawowce uprawiane są na ok. 98 hektarach.

Roberto zatrudnia profesjonalnego agronoma, który dba o odpowiednie odżywienie roślin, wymianę starych drzew i obsadzanie nowych rejonów przy zachowaniu dawnego drzewostanu, co sprzyja uprawie kawowców w cieniu. Kawy z El Morito wielokrotnie zdobywały podium w Cup of Excellence Gwatemala.

Jose Roberto poprzez swoją plantację wspiera projekty budowania szkół, zapewnienie opieki medycznej, a także wsparcie finansowe dla mieszkańców miasta. Z jego pomocy korzysta również straż pożarna oraz fundacje zajmujące się edukacją na miejscu oraz rejonach oddalonych od plantacji.

Dodatkowe informacje

Masa netto:

250g

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Gwatemala El Morito – alternatywa”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *