Kenia Kiangundo

69.00

Zdobądź 690 punktów kupując ten produkt.

Ta Kenia zaskoczyła nawet nas! Poczujesz w niej nuty znajome, ale raczej niespodziewane. I co najlepsze – smakuje i pachnie jak wymarzone wakacje!

Profil sensoryczny: Borówka, limonka, rabarbar

Obróbka: Washed

Data palenia: 04.08.2022 r

Opis

Ta kawa pochodzi z regionu Nyeri położonego w samym sercu Kenii. Nazwa regionu wzięła się od masajskiego słowa „nyiro” oznaczającego „czerwony”, które nawiązuje do koloru żyznej wulkanicznej gleby pokrywającej zbocza gór Aberdare. Ciepłe dni i chłodne noce oraz dobry dostęp do naturalnych źródeł wody tworzą tam idealne warunki do uprawy kawy i herbaty.

W tym właśnie obszarze znajduje się Kiangundo Factory czyli mokry młyn, w którym obrabia się ziarna z okolicznych plantacji. Po dotarciu do punktu obróbki zebrane w Nyeri owoce są dokładnie przebierane i tylko najdojrzalsze z nich podlegają dalszym pracom.

Pierwszy etap to depulpowanie w specjalnej maszynie. Wstępnie oczyszczone z miąższu ziarna poddaje się suchej fermentacji, która trwa od 16 do 24 godzin. Po fermentacji umyte ziarna podlegają kolejnej ocenie jakości. Przebrany parchment moczy się całą kolejną dobę, po czym podlega ostatniemu etapowi obróbki – suszeniu na wysokich stołach. Proces trwa od jednego do trzech tygodni.

To już któraś nasza Kenia, ale ta jest wyjątkowa! Poczujesz w niej słodką borówkę i kwaśny rabarbar, a idealny balans pomiędzy słodyczą i kwasowością niespodziewanie podbije aromat orzeźwiającej limonki. W tej kawie odnaleźliśmy wspomnienie wakacji na działce – takich z domowym ciastem, kwaśnym kompotem i drzemką na tarasie. Z naszą Kenią jest jeszcze bardziej luksusowo!

Kraj: Kenia
Region: Nyeri
Wysokość upraw: 1.700 – 1.950 m n.p.m.
Odmiany: Ruiru 11, SL28, SL34
Kawa do: dripa, v60, Kality, Aeropress, French press, moccamaster, itp.

Informacje dodatkowe

Masa netto:

250g

Mielenie

Ziarno, French press – 8, Drip -7, Aeropress – 6, Kawiarka – 4, Zalewajka – 4, Espresso – 2

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Zdobądź 500 MyBeans za recenzje tego produktu!
Napisz pierwszą opinię o „Kenia Kiangundo”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Może spodoba się również…

 • Kawa ziarnista , Alternatywa

  Kolumbia Las Brisas

  Kawa z Kolumbii, a smak z Karaibów – nie żartujemy! W pierwszym łyku poczujesz dojrzały ananas i mocne rumowe aromaty, a wraz z drugim łykiem delikatne nuty kokosa. Dla nas to kofeinowa wersja piña colady. Ostrzegamy, pijąc ją, można się rozmarzyć!

  Profil sensoryczny: Piña colada! Ananas, rum, kokos

  Obróbka: Natural

  Data palenia: 04.08.2022 r

 • Kawa ziarnista , Alternatywa

  Kolumbia El Rosal

  Na pierwszym planie jest soczysta pomarańcza, a zaraz po niej słodka kandyzowana mandarynka i marakuja. Śmiemy twierdzić, że właśnie tak smakuje słońce!

  Profil sensoryczny: Pomarańcza, kandyzowana mandarynka, marakuja

  Obróbka:Fully Washed

  Data palenia:
  27.07.2022 r

 • Kawa ziarnista , Alternatywa

  Tanzania Mwambogolo

  Niektórzy kłócą się o rodzynki w serniku – my zapewniamy, że ich nuty w kawie to strzał w dziesiątkę. Spróbuj naszej Tanzanii i przekonaj się sam!

  Profil sensoryczny: Rodzynki w czekoladzie, nektarynka, nugat

  Obróbka: Washed

  Data palenia: 04.08.2022 r