Kolumbia El Carmen – 250g

(1 opinia klienta)

47.00

Zdobądź 470 punktów kupując ten produkt.

Wyjątkowo słodka jak na Kolumbię kawa, w której na pierwszy plan wysuwa się aromat skórki z grapefruita, kwasowość żółtej śliwki i wysoka karmelowa słodycz.

Kraj: Kolumbia
Region: Nariño
Obróbka: Washed
Wysokość upraw: 2100 m n.p.m.
Odmiany: Castillo
Profil sensoryczny: rózowy grapefruit, karmel, żółta śliwka

Kawa do dripa, aeropress, v60, kalita, moccamaster

Data palenia: 02.09.2021 r

Opis

Wyjątkowo słodka jak na Kolumbię kawa, w której na pierwszy plan wysuwa się aromat skórki z grapefruita, kwasowość Marco Geovanni Bastidas Delgado jest właścicielem plantacji El Carmen w rejonie Nariño. Dzięki temu, że Nariño położone jest w bliskiej odległości od równika, możliwa jest tam uprawa kawy na wysokościach przekraczających 2.000 m n.p.m. Duża ilość promieni słonecznych, regularne opady i urodzajna gleba rekompensują nocne chłody.

Po ręcznym zbiorze, wyłącznie dojrzałe owoce trafiają do depulpera a potem do zbiorników z wodą, w których fermentują przez 24h. Gdy fermentacja jest zakończona, Marco płuka kawę w parchmencie czystą wodą a następnie rozkłada ją na podniesionych stołach gdzie schnie około 15 dni.

Informacje dodatkowe

Masa netto:

250g, 1000g

1 opinia dla Kolumbia El Carmen – 250g

  1. Świetna

    Słodko-karmelowo-gorzka + żółte owoce pestkowe.

    • admin

      Cieszymy się że kawa Ci smakuje, ale jeżeli wyczuwasz w tej kawie goryczkę to coś jest nie tak z parzeniem, jakością mielenia lub wodą. Odezwij się do nas jeśli potrzebujesz wskazówek 🙂

Zdobądź 500 MyBeans za recenzje tego produktu!
Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *