Kolumbia Las Brisas

64.00

Zdobądź 640 punktów kupując ten produkt.

Kawa z Kolumbii, a smak z Karaibów – nie żartujemy! W pierwszym łyku poczujesz dojrzały ananas i mocne rumowe aromaty, a wraz z drugim łykiem delikatne nuty kokosa. Dla nas to kofeinowa wersja piña colady. Ostrzegamy, pijąc ją, można się rozmarzyć!

Profil sensoryczny: Piña colada! Ananas, rum, kokos

Obróbka: Natural

Data palenia: 02.09.2022 r

Opis

Marzy Ci się piña colada pod palmami? A co powiesz na kawę, która smakiem przeniesie Cię karaibską na plażę? Spróbuj naszej Kolumbii Las Brisas i pobudź wyobraźnię!

To nasza druga propozycja prosto z Kolumbii. Las Brisas pochodzi z plantacji Jhona Wilmera, którego rodzina zajmuje się kawą już od trzech pokoleń. Jhon zaczął robić kawę speciality w 2015 roku. Lubi eksperymentować i stale szuka nowatorskich rozwiązań, by jego ziarna były coraz doskonalsze.

Obróbka ma miejsce już na farmie. Jhon korzysta z metody naturalnej, co wpływa na wyraźną różnicę między tą Kolumbią, a El Rosal, którą również możesz u nas znaleźć. Dojrzałe owoce kawowca są ręcznie zbieranie, a następnie fermentują w workach przez 180 godzin. Po tym czasie odbywa się pierwsze suszenie. Kiedy parchment osiąga 30% wilgotności, jest przekładany do silosów. W nich schnie przez kolejne 3 dni.

Kraj: Kolumbia
Region: Huila
Wysokość upraw: 1.450  m n.p.m.
Odmiany: Castillo
Kawa do: dripa, v60, Kality, Aeropress, French press, moccamaster, itp.

 

Nasz sposób parzenia – drip V60

  • Doza: 18,5g
  • Mielenie: 25 klik Comandante
  • Temperatura: 92*C
  1. Preinfuzja – zalewamy 18,5g kawy 40g wody w czasie ok 10s, tak by wszystkie drobinki kawy miały kontakt z wodą. Czekamy do 30s.
  2. Dolewamy 110g wody do 50 sekundy, następnie 82g do 1:05 i kolejne 82g do 1:20. Mieszamy dripperem przy pierwszym i ostatnim zalaniu.
  3. Czas parzenia 2:40 – 3:00

Informacje dodatkowe

Masa netto:

250g

Mielenie

Ziarno, French press – 8, Drip -7, Aeropress – 6, Kawiarka – 4, Zalewajka – 4, Espresso – 2

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Zdobądź 500 MyBeans za recenzje tego produktu!
Napisz pierwszą opinię o „Kolumbia Las Brisas”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.