Kolumbia Las Brisas – natural – alternatywa

64.00

Zdobądź 640 punktów kupując ten produkt.

Kawa z Kolumbii, a smak z Karaibów – nie żartujemy! W pierwszym łyku poczujesz dojrzały ananas i mocne rumowe aromaty, a wraz z drugim łykiem delikatne nuty kokosa. Dla nas to kofeinowa wersja piña colady. Ostrzegamy, pijąc ją, można się rozmarzyć!

Kraj: Kolumbia
Region: Huila
Obróbka: Natural
Wysokość upraw: 1.450  m n.p.m.
Odmiany: Castillo
Profil sensoryczny: Piña colada! Ananas, rum, kokos
Kawa do: dripa, v60, Kality, Aeropress, French press, moccamaster, itp.
Data palenia: 23.05.2022 r

Wyczyść

Opis

Marzy Ci się piña colada pod palmami? A co powiesz na kawę, która smakiem przeniesie Cię karaibską na plażę? Spróbuj naszej Kolumbii Las Brisas i pobudź wyobraźnię!

To nasza druga propozycja prosto z Kolumbii. Las Brisas pochodzi z plantacji Jhona Wilmera, którego rodzina zajmuje się kawą już od trzech pokoleń. Jhon zaczął robić kawę speciality w 2015 roku. Lubi eksperymentować i stale szuka nowatorskich rozwiązań, by jego ziarna były coraz doskonalsze.

Obróbka ma miejsce już na farmie. Jhon korzysta z metody naturalnej, co wpływa na wyraźną różnicę między tą Kolumbią, a El Rosal, którą również możesz u nas znaleźć. Dojrzałe owoce kawowca są ręcznie zbieranie, a następnie fermentują w workach przez 180 godzin. Po tym czasie odbywa się pierwsze suszenie. Kiedy parchment osiąga 30% wilgotności, jest przekładany do silosów. W nich schnie przez kolejne 3 dni.

Informacje dodatkowe

Masa netto:

250g

Mielenie

Ziarno, French press – 8, Drip -7, Aeropress – 6, Kawiarka – 4, Zalewajka – 4, Espresso – 2

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Zdobądź 500 MyBeans za recenzje tego produktu!
Napisz pierwszą opinię o „Kolumbia Las Brisas – natural – alternatywa”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.