Rwanda Kopakama – alternatywa

53.00

Zdobądź 530 punktów kupując ten produkt.

Jeśli szukasz soczystych, owocowych smaków, ta kawa może Ci się spodobać! Polecamy również fanom naszej miodowej Rwandy Rushashi.

Kraj: Rwanda
Region: Karongi
Obróbka: Fully Washed
Wysokość upraw: 1.600 – 2.000 m n.p.m.
Odmiany: Bourbon, Jackson

Profil sensoryczny: Biała porzeczka, grapefruit, ciasteczka, białe kwiaty

Kawa do: dripa, v60, Kality, Aeropress, French press, moccamaster, itp.

Data palenia: 18.05.2022 r

Wyczyść

Opis

To nasza kolejna propozycja rwandyjskich ziaren, tym razem z zachodniej prowincji kraju. Kooperatywa Kopakama leży w centrum regionu pośród zalesionych wzgórz, których szczyty odbijają się w tafli malowniczego jeziora Kiwu. Ten obszar Rwandy słynie nie tylko z najwyższej jakości arabiki, ale również upraw gatunkowych herbat.

Kopakama działa od 1998 roku i początkowo zrzeszała zaledwie 48 rolników. Dzisiaj liczy już 600 osób, w tym wyspecjalizowanych coffee cupperów oraz posiada własne stacje obróbki. Dzięki temu zachowuje dużą kontrolę nad jakością kawy na każdym etapie jej produkcji. Uprawa jest w pełni organiczna, a plantatorzy dbają o zrównoważony rozwój bez ingerencji w ekosystem okolicznych lasów deszczowych.

W Kopakamie wykorzystuje się obróbkę mokrą. Ręcznie zebrane owoce rolnicy wstępnie oczyszczają z miąższu, a następnie umieszczają w basenach fermentencyjnych: najpierw na dwa dni, a po przepłukaniu na kolejną dobę. Mokrą kawę w parchmencie rozkładają na zakrytych podniesionych stołach i dopiero po przebraniu ziaren trafia ona do suszenia na słońcu.

Rwanda Kopakama jest podobnie soczysta co Rushahi Honey, ale ma nieco lżejszą ciasteczkową słodycz. Pijąc tę kawę poczujesz rześkość białej porzeczki i kwaskowatego grejpfruta oraz delikatny aromat białych kwiatów budzący skojarzenie ciepłych, lekkich dni.

Informacje dodatkowe

Masa netto:

250g

Mielenie

Ziarno, French press – 8, Drip -7, Aeropress – 6, Kawiarka – 4, Zalewajka – 4, Espresso – 2

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Zdobądź 500 MyBeans za recenzje tego produktu!
Napisz pierwszą opinię o „Rwanda Kopakama – alternatywa”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.