Sumatra Kerinci – alternatywa – 250g

(2 opinie klienta)

49.00

Zdobądź 490 punktów kupując ten produkt.

Rzadko spotykana kawa o złożonym profili smakowym, w którym odnajdziesz słodycz jeżyn leśnych, aromat bzu i kwasowość pigwy.

Kraj: Sumatra
Region: Kerinci Gunung Tujuh
Obróbka: Honey
Wysokość upraw: 1500 m n.p.m.
Odmiany: Sigarar Utang, Andung Sari
Profil sensoryczny: Jeżyna, dziki bez, pigwa
Przeznaczenie: alternatywa

Masa netto: 250g

Data palenia: 19.05.2020 r

Opis

Sumatra jest szóstą pod względem powierzchni wyspą świata i należy w całości do Indonezji. Farmy na Sumatrze są w większości niewielkie (0,5-2,5ha) a głównym źródłem ich przychodów jest kawa. Kooperatywa Koerintji Barokah Bersama, z której pochodzi ta kawa zrzesza 250 osób, żyjących i uprawiających ziemię u stóp góry Kerinci – wulkanu, otoczonego bujną roślinnością czerpiącą korzyści z żyznej gleby wulkanicznej.

Owoce kawowca są zbierane ręcznie, pulpowane bez użycia wody i przenoszone bezpośrednio na podniesione stoły, w tunelach chroniących przed deszczem i nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Suszenie trwa około 20 dni, po których usuwa się partchment i następuje ręczne sortowanie

Dodatkowe informacje

Masa netto:

250g

2 opinie dla Sumatra Kerinci – alternatywa – 250g

  1. Jacek

    Zgodnie z opisem. Profil rzeczywiście złożony. Aż trudno uwierzyć, kiedy wchodzi aromat czarnego bzu. Świetna kawa.

  2. rafal.becla

    Bardzo złożony aromat, dość kwaśna i mocno uwydatnia błędy kiedy się ją źle zaparzy. Natomiast kiedy utrafisz z grubością, ziarna i proporcjami to momentami aż ciężko uwierzyć że to kawa 😀 Parzona z drippera, na zimno smakowała jak sok z jeżyn – dość kwaśna, mocno owocowa, pełna aromatu właśnie jeżyn i trochę pigwy, troszkę lekkich palonych posmaków, bomba aromatyczna, osobiście bzu nie czułem. Z french pressu nie mogłem za bardzo utrafić z grubością mielenia, albo wychodziła za kwaśna, albo gorzkawa z nutami mulastymi. Kupiłem 250g więc mało kawy do eksperymentów, a tani młynek hario nie ułatwia roboty 😉 W sumie ciekawa kawa, polecam chociaż spróbować.

Zdobądź 500 MyBeans za recenzje tego produktu!
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *