Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Kawa alternatywna jest przeznaczona do parzenia innymi metodami, niż w klasycznym ekspresie ciśnieniowym. Wbrew pozorom zastępując nowoczesne urządzenie czymś prostszym, można uzyskać jeszcze więcej doznań smakowych, niż korzystając z ekspresu. Sam proces przyrządzania kawy sposobem alternatywnym to swoisty rytuał. Biorąc pod uwagę smak kawy, jaki można uzyskać, zaparzając ją w chemexie, aeropressie lub dripperze, nie jest dziwnym, że kawa alternatywna zyskuje na popularności. Jeśli masz ochotę skosztować kawowego naparu sporządzonego metodą alternatywną, wpadnij do BeMyBean. Jeżeli natomiast chcesz podjąć wyzwanie samodzielnego eksperymentowania z kawą, świeżo palone ziarna zamówisz u nas online. Każdy, kogo interesuje kawa alternatywna najwyższej jakości, powinien odwiedzić Kraków – to tutaj działa nasza palarnia rzemieślnicza. Alternatywy, jakie proponujemy, to wyselekcjonowane ziarna o zróżnicowanych profilach sensorycznych. W ofercie znajdziesz kawy z różnych grup producenckich, w większości obrabiane metodami tradycyjnymi. To właśnie dzięki kawie alternatywnej Kraków stał się wyjątkowym miejscem na mapie Polski – cenionym przez świadomych kawoszy.

 • Alternatywa , Kawa ziarnista

  Burundi Rimiro – alternatywa – 250g

  Truskawka, truskawka i jeszcze raz truskawka! Wyobraź sobie, że pijesz kompot tuskawkowy truskawkami w środku – dokładnie tak smakuje ta kawa.

  Kraj: Burundi
  Region: Ngozi
  Obróbka: Natural
  Wysokość upraw: 1800 m n.p.m.
  Odmiany: Red Bourbon
  Profil sensoryczny: Kompot truskawkowy, ciasto ucierane z truskawkami,
  Przeznaczenie: alternatywa

  Masa netto: 250g

  Data palenia: 08.02.2020 r

 • Alternatywa , Kawa ziarnista

  Gwatemala El Morito – alternatywa

  Słodko i owocowo! Klasyczny natural, w którym znajdziecie słodycz syropu klonowego i kandyzowanego ananasa oraz delikatną kwasowość dojrzałego, żółtego jabłka. Kawa idealna na chłodniejszą porę roku.

  Kraj: Gwatemala
  Region: Mataquescuintla, Jalapa
  Obróbka: Natural
  Wysokość upraw: 1700 m n.p.m.
  Odmiany: Catuai, Pache San Ramon, Bourbon, Mundo Novo
  Profil sensoryczny: Syrop klonowy, jabłko, kandyzowany ananas
  Przeznaczenie: alternatywa

  Masa netto: 250g

  Data palenia: 08.02.2020 r

   

 • Alternatywa , Kawa ziarnista

  Kolumbia Rosalba – alternatywa – 250g

  Ciężkość i kwasowość czerwonego wina przełamana słodkimi rodzynkami.

  Kraj: Kolumbia
  Region: Nariño
  Obróbka: Myta
  Wysokość upraw: 1800 m n.p.m.
  Odmiany: Colombia
  Profil sensoryczny: Złote rodzynki, czerwone wino
  Przeznaczenie: alternatywa

  Masa netto: 250g

  Data palenia: 03.02.2020 r

 • Alternatywa , Kawa ziarnista

  Rwanda Fugi – alternatywa – 250g

  W smaku wyraźna czarna herbata z cytryną, po przestygnięciu pojawia się delikatny różany aromat i kwiatowa słodycz.

  Kraj: Rwanda
  Region: Nyaruguru
  Obróbka: Washed
  Wysokość upraw: 1550-1850 m n.p.m.
  Odmiany: Red Bourbon
  Profil sensoryczny: Róża, czarna herbata z cytryną
  Przeznaczenie: alternatywa

  Masa netto: 250g

  Data palenia: 03.02.2020 r

Kawa alternatywna to ważny punkt oferty BeMyBean. Przygotuj się na niepowtarzalne doznania smakowe!

Sięgnij po jasno palone ziarna, z których zaparzysz esencjonalny napar jakości speciality. Dostępna w naszym sklepie internetowym kawa alternatywna może być przyrządzana w kawiarce, french pressie, dripperze, chemexie i wielu innych urządzeniach, z powodzeniem zastępujących ekspres do kawy. W ofercie czekają na Ciebie kawy pochodzące z Kenii, Etiopii, Gwatemali, a także Kostaryki. Rozmaite profile sensoryczne pozwalają otrzymać napary o różnych smakach, konsystencjach i aromatach. Gdy w grę wchodzi kawa alternatywna – Kraków potrafi zaskoczyć! W sklepie działającym online, zgromadziliśmy dla Ciebie ziarna wypalane w naszej krakowskiej palarni. Doskonale nadają się one do robienia kawy z prawdziwym twistem. Zabaw się owocowym smakiem i przyrządź alternatywę Gwatemala El Morito lub postaw na lekką kwasowość, wybierając Kenya Slopes of 8 PB. Masz chęć na prawdziwe kawowe WOW? Spróbuj kawy Costa Rica Marvin Monge,w której profilu sensorycznym odnajdziesz nuty biszkoptów i nektarynki Jeżeli zaciekawiła Cię kawa alternatywna, Kraków zaprasza – zajrzyj do BeMyBean, gdzie zrobimy dla Ciebie wyjątkową kawę, jaką sobie zażyczysz. Jeśli Kraków nie jest Ci po drodze, nic straconego! Wszystkich entuzjastów kawy zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem do kupienia online, w którym są wyłącznie świeżo palone ziarna, dedykowane i do metod klasycznych, i alternatywnych.